איך לענות למייל שמשמיץ אותי - שיימינג (2) - איילת צורי - הדרכה בכתיבה עסקית
  • איילת צורי
  • 0 Views
  • 0 Comment

פורסם ב 2019-09-02 | קטגוריית בלוג כתיבה שיווקית

איך לענות למייל שמשמיץ אותי – שיימינג בארגוןכתיבת מייל עסקי

פעמים רבות, אנחנו מקבלים מיילים שמשמיצים אותנו באופן גלוי או באופן סמוי. למעשה, השולח עושה לנו שיימינג ברשת, בפרט אם הוא מכתב אנשים חשובים למייל זה. הדילמה איך לענות למייל שמשמיץ אותי היא דילמה קשה, משום שהיא עלולה לפגוע במעמדי בארגון או לקלקל לי מערכות יחסים שבניתי במשך זמן רב. בנוגע להשמצה (שיימניג) ישנן 2 אפשרויות, שמצריכות מענה לגמרי שונה:

  • האחת, שהמתקיף צודק, ויש אמת בהאשמה שלו.
  • השנייה, שאין אמת בהאשמה, וזוהי השמצה.

הסוגיה: לקיחת אחריות במקרה של עשיית טעות. ההקשר: אימייל משמיץ שנשלח לכל העולם ואשתו ומכפיש אותי על טעות שעשיתי. דוגמה לאימייל משמיץ שנשלח בתפוצת נאטו (גם למנקה) לא שחררת את המכולה מהמכס בחודש ינואר, ולכן נגרם נזק של 100,000 ש"ח לייצור. שם פרטי שם משפחה אם המוען צודק, ויש לך אחות, כלומר עשית את הטעות בשחרור המכולה מהמכס, צריך לקחת אחריות באופן הבא:

 אסרטיביות בכתב במקום השמצה

אסרטיביות בכתב 

תשובה להכפשה רבתי באימייל 1.    לקחת אחריות: להשתמש במילה אכן, אתה צודק…יש אמת בדבריך, יש צדק בדבריך. 2.    להשתמש בסביל: המכולה שוחררה מהמכס – כוח עליון שחרר אותה, לא אני. אני יוצאת מההתגוששות האישית. 3.    לדייק בנזק. נגרם נזק למלאי אבל לא של 100,000 ₪  אלא של 50,000 ₪. 4.    לא נגרם כל עיכוב לייצור ברבעון השני של השנה. 5.    להסביר: העיכוב בשחרור המלאי נגרם בשל שביתת הסוורים בנמל אשדוד ומאחר שמדיניות החברה היא להחזיק מלאי רק ברמה של 1%. 6.    להבא, מאחר ששביתות כאלה עלולות להישנות, נשמור עוד 3% מהמלאי כדי למנוע נזק. בכל מקרה, נעלה את הסוגיה הזו בישיבת ההנהלה הקרובה ונסכים על אמצעי זהירות נוספים. 7.    אדווח לכם עליהם. 8.    תפוצה: לא מפיץ לכל העולם ואשתו, וגם לא למנקה. מפיץ לאנשים החשובים בלבד 9. מגבה את הטעות בלובינג בעל פה ובשיחה אישית עם המנהל שלי.

ניתוח התשובה 1.    נטרלתי אגו: לא חושב כמה הוא פגע בתדמית שלי בארגון 2.    נטרלתי רגשות: לא הבעתי כל רגש שלילי כלפיו, אפילו אם אני כועס עליו או פגוע ממנו. לא עקצתי אותו ולא ניסיתי להשיב לו ברגש שלילי כלשהו. 3.    הוצאתי את שנינו מקרב התרנגולים הזה –התייחסתי בצורה עניינית, בוגרת וניהולית למשבר. 4.    דיברתי בז'רגון ניהולי: עיכוב, רבעון. 5.   שימרתי את התדמית שלי כמנהלת בקרב ההנהלה. 6.    פירטתי את האמצעים להימנעות מהטעות בעתיד: לפרט לפחות שניים. יותר טוב מבחינה פסיכולוגית. 7.    אני מצהירה על שקיפות בעתיד. לא מנסה לטייח את האמת. 8.    משתמשת בתפוצה באופן הגיוני ובוגר המעיד על ביטחון עצמי ולא על פאניקה.

 

אימייל * שם
LATEST WORK


למעלה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות