הדרכה אישית בכתיבה

הדרכה אישית בכתיבה

הדרכה אישית בכתיבה

הדרכה אישית בכתיבה מתאימה ל-3 אוכלוסיות עיקריות:

  1. מנהלים
  2. כותבים
  3. עורכי דין

1. הדרכה אישית בכתיבה למנהלים

הדרכה אישית בכתיבה למנהלים אפקטיבית מאוד מכמה סיבות: ראשית, מנהלים הם אנשים עסוקים, שאינם מתפנים להדרכה קבוצתית בארגון. שנית, מנהלים אוהבים לשמור על פרטיות ועל סודיות התכנים שהם עוסקים בהם. שלישית, מנהל אינו אוהב להיחשף בפני עובדיו בשאלות אישיות. כתיבה היא קודם כול דבר אישי מאוד, שנושא עימו מטען של רגשות ומשקעים מעברנו.

ההדרכה האישית בכתיבה מותאם לאופי המנהל, למעמדו בארגון ולתרבות הארגונית הספציפית. היא מתקיימת בערוצים שונים בהתאם לנוחיות המנהל ונוגע אך ורק בהיבטים הקשורים אליו. מנהלים מעוניינים בהדרכה אישית בכתיבה כשהם נדרשים להכין מצגת או תקציר לדירקטוריון או כשתכולת התפקיד שלהם משתנה כך שלפתע עליהם לעסוק בכתיבה הרבה יותר ממה שעסקו עד כך.

הצורך של המנהל בהדרכה אישית בכתיבה 

מנהלים רבים מתקדמים במידרג הארגוני, ואז מגלים כי התקשורת שלהם בעל פה טובה מבלי משים מהתקשורת שלהם בכתב, וכי כדי להצדיק את מעמדם החדש, עליהם לשפר אותה. עברו חלפו הימים שבהם יכלו מנהלים להסתפק ביכולות הרטוריות שלהם בעל פה. בעידן האינטרנט, על כל מנהל לתקשר בכתב לפחות במשך 70% מזמנו ולהפגין יכולות מרשימות של וירטואוזיות לא רק במאזנים אלא גם ביכולת ההנעה  שלו את העובדים ובדיפלומטיות בכתב.

מתי כדאי להיעזר בהדרכה האישית בכתיבה למנהלים ?

יתרונות ההדרכה האישית בכתיבה למנהלים

2. הדרכה אישית בכתיבה לכותבים

למרבה הפלא, או שלא, גם אנשים שעוסקים בכתיבה מסתייעים בשירות ההדרכה האישית בכתיבה של איילת צורי.

כותבים נזקקים להדרכה אישית בכתיבה לא משום שאין הם יודעים לכתוב אלא משום שלפעמים, דווקא במהלך העבודה שלהם ככותבים, הם עומדים בפני צומת מקצועי: מציאת כיוון, חידוש העניין בעבודה או פשוט קבלת כלים. העובדה שאדם עוסק בכתיבה באופן שוטף אינה אומרת שממילא יש לו את הכלים לכתיבה כל העת. בסך הכול, כתיבה מקצועית אינה נלמדת לא במוסד אקדמי כלשהו וגם לא במכללה. אם לדוגמה, אני אשת תוכן במרשתת, ועליי לייצר מאמרים בתכנים שלא רק משעממים אותי, אלא הידע שלי בהם מוגבל, אני זקוקה לעזרה. לעתים, יכולות הכתיבה שלי יעלו אם אדע לתכנן את המשימות שלי, לאתר מידע באופן ממוקד.

שילוב במיומנויות של תכנון אסטרטגי וניהול זמן

אלו הם היתרונות של ההדרכה האישית בכתיבה: היכולת של איילת צורי לשלב מיומנויות של תכנון מראש, אסטרטגיה שיווקית וניהול זמן בהדרכה האישית. איך שלא נסתכל על זה, כתיבה היא משימה זוללת-זמן. זו אחת הסיבות, אבל לא הסיבה העיקרית, שאנשים בתפקידים שונים בארגונים נמנעים מכתיבה. לכן, בד בבד עם הקניית אופני הכתיבה הרצויים לתפקיד, אנו עובדים בהדרכה האישית על מקסום הזמן העומד לרשותנו ועל דרכי ייעול באיסוף מידע, בתחקיר, בתכנון המסמכים, בעריכתם וכיוצא באלה. כל אלה, מתוך התאמה לתפקיד ולנסיבות התפקיד של הנועץ. אלו הם היבטים אישיים, שלא לומר פרטיים, שלא ניתן לטפל בהם בהדרכה קבוצתית.

3.  הדרכה אישית בכתיבה לעורכי דין

עורכי דין פעילים משתמשים בשפה הכתובה ככלי עבודה ראשון במעלה. במגוון הרחב של העיסוקים של עורכי הדין בימים אלה, עליהם להשתמש בשפה הכתובה בשימושים נוספים לשפה המשפטית שרכשו במהלך לימודי המשפטים. עליהם להשתמש בשפה שיווקית, עליהם להשתמש בשפה מינהלית; עליהם לצחצח את לשונם ולשפר את ידיעת השפה העברית. הנה כמה דוגמאות לסיטואציות שבהן הזדקקו עורכי דין להדרכה אישית בכתיבה:\

  1.  בוגר משפטים שהתחיל התמחות בלטיגציה ושאף למצוינות גבוהה.
  2. עורכת דין שעבדה כחברת ביטוח וביקשה לשפר את יכולות הניסוח שלה.
  3. עורך דין מארגון ציבורי שביקש לשפר את הניסוחים ואת ניהול הידע שלו בנוגע להוצאה לפועל.
  4. משפטנית במשרד ממשלתי שביקשה לשפר את יכולות הניסוח שלה בעברית.
  5. עורכת דין בבנק גדול שביקשה לגשר על פערי ידע עקב הפרעות קשב בנערותה.
  6. עורך דין שפתח משרד פרטי ורצה ליצור לעצמו מאגר של תבניות מסמכים.

 

סוגי ההדרכה האישית בכתיבה 

מעניין אותך ? דבר/י איתי:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נייד

נושא ההודעה

תוכן ההודעהלמעלה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות