הדרכות וסדנאות כתיבה לעורכי דין לפיתוח עסקי [והגדלת רווחים $$$] - איילת צורי

סדנת והדרכת כתיבה לעורכי דין

הדרכות וסדנאות כתיבה לעורכי דין

התקשורת היא כלי העבודה הבסיסי של עורך הדין, ועליו לשלוט ברזיה, בעל פה ובכתב. אולם, למרבה הצער, מיומנות הכתיבה העסקית אינה נלמדת במהלך הלימודים האקדמיים, ועורכי הדין העסקיים נזקקים לה מאוד. בנוסף, קיים הבדל בין הכתיבה המשפטית לכתיבה העסקית, שגם הוא אינו בהיר דיו ונדרש במהלך החיים העסקיים בכלל והעבודה בעולם עריכת הדין בפרט.

בסדנה לכתיבה עסקית לעורכי דין ממפים את המסמכים העסקיים הדרושים בעולם התוכן, מגדירים במדויק את ההבדל בין כתיבה עסקית לבין כתיבה משפטית ורוכשים כלים בכתיבה עסקית בהקשר המשפטי.  אנו דנים באופן השימוש של המסמך ובהתאמתו לקהל היעד ובשימוש בז'רגון המשפטי; דנים בדילמות משפטיות בעולם הגוף, הנפש, התביעות והבריאות ובאופן פתרונן בכתב.

הדרכות וסדנאות כתיבה לעורכי דין

ליווי אישי בכתיבה לעורכי דין

אחד השירותים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות הוא ליווי אישי בכתיבה לעורכי דין. כיום, עם ריבוי מספר עורכי הדין, התרחבו גם תחומי הפעילות של עורכי הדין: עורכי דין רבים עוסקים בתחומים משפטיים ולאו דווקא בעריכת דין קלאסית. כך לדוגמה, בגופים ציבוריים וחברות ממשלתיות בעלי השכלה משפטית בתחומים מגוונים: הוצאה לפועל, פרסום מכרזים, ניהול ידע, ניהול ועוד. כל התחומים הללו מצריכים כתיבה ותיעוד רבים לא משפטיים, שעורכי הדין אינם מקבלים אותם בלימודי המשפטים. גם בעולם העסקי, עוסקים עורכי דין רבים עוסקים בתחומים מסחריים הנושקים לתחום המשפטי: חיתום (ביטוח), ניהול עסקאות, ניהול ידע. גם העידן הדיגיטלי מצריך מהיועץ המשפטי לתכלל את הייעוץ המשפטים עם מגוון מסמכים ארגוניים: פרוטוקולים, סיכומי ישיבות, ניירות עמדה ומצגות, שצריכות לדבר עם השפה המשפטית ברמה אחת ובמסר זהה. כל אלה מצריכים שליטה עמוקה יותר בתקשורת הכתובה. מגוון התפקידים והמנעד של היועצים המשפטיים גם מחדד להם את הצורך לחזק את ידיעת העברית הרשמית, את יכולת הניסוח ואפילו את כללי הפיסוק. רהיטות לשונית מגבירה תמיד את יכולת השכנוע וההשפעה המשפטיות.

מעוניינים בסדנה או הדרכת כתיבה לעורכי דין? אשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

מעניין אותך ? דבר/י איתי:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נייד

נושא ההודעה

תוכן ההודעהלמעלה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות