אופן ההכשרה בכתיבה לארגונים

אופן ההכשרה בכתיבה בארגונים

אופן ההכשרה בכתיבה בארגונים

ההכשרה בכתיבה לארגונית תפורה לצורכי המשתתפים. למרות שעד כה הועברו הסדנאות לארגונים רבים וכמעט ל-10 אלפים משתתפים, הרי שכל סדנה וסדנה תפורה לצורכי הארגון ולצורכי המשתתפים הספציפיים בה. חשוב מאוד להתאים את הסדנה במלואה ולהימנע מהצגת מוצר מדף, כדי להגיע להצלחה מרבית ולהשגה אופטימלית של מטרות ההדרכה.

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נייד

נושא ההודעה

תוכן ההודעה

ההכשרה בכתיבה לארגונים מתחלקת ל-2 סוגים: הכשרה פרטנית והכשרה קבוצתית.

הכשרה פרטנית בכתיבה

ההכשרה הפרטנית בכתיבה היא הדרכה אישית בכתיבה, 1:1. מתאימה למנהלים או לעובדים בעלי עיסוק מסווג או ייחודי ביותר; היא גם מתאימה לצורך אישי בהכשרה בכתיבה של המשתתף, שאין אותו לחבריו.

ההכשרה הפרטנית בכתיבה מתבצעת באופן משולב: פרונטאלי ודיגיטלי. בדרך כלל המפגשים הראשונים הם פרונטליים כדי ליצור תקשורת מקסימלית ולהבין זה את זה; לאחר מכן, היא יכולה להימשך בסקייפ או במיילים בהתאם למידת האינטראקציה הנדרשת.

הכשרה קבוצתית בכתיבה (סדנאות פנים-ארגוניות)

ההכשרה הקבוצתית היא סדנה פנים-ארגונית למנהלים או לעובדים של הארגון, והיא נערכת במתקני הארגון במהלך שעות העבודה. ההכשרה הקבוצתית או הסדנה בכתיבה לארגון היא חלק ממערך ההדרכה של הארגון ומותאמת לאופן ההדרכה המקובל בארגון זה ולנהליו. היא נערכת בתיאום עם הנהלת ההדרכה תוך תיאום ציפיות מראש, עריכת תחקיר ובירור צרכים, הכנת הסדנה לצורכי הקבוצה והתאמת התרגול לאופי המשתתפים.

סוגי הסדנאות בכתיבה

סוגי הסדנאות בכתיבה נקבעים לפי אופי המשתתפים. סדנה בכתיבה לארגון יכולה להיות הומוגנית – כל המשתתפים הם מיחידה גנרית אחת בארגון, לדוגמה מבקרי פנים; הסדנה יכולה להיות גם סדנה הטרוגנית: מערך ההדרכה מקבץ מספר משתתפים, בדרך כלל צוות המטה או צוות המבוזר גיאוגרפית באתרים שונים. המשתתפים משמשים בתפקידים שונים בארגון וחברו לשם ההדרכה. לדוגמה: מנהלי פרויקטים, מנהלים אדמיניסרטיביים.

יתרונות הסדנה ההומוגנית

לסדנה ההומוגנית ישנם יתרונות רבים. למעשה, מניסיון של 15 שנה בהדרכה בכתיבה עסקית ואלפי מודרכים בהדרכה אישית וקבוצתית (למעלה מ-8500 מודרכים), אני ממליצה על סדנאות הומוגניות בכתיבה. אני יכולה להעיד שגם אם מספר המשתתפים בהן קטן מ-10 אנשים; אני מוצאת את עצמי לא מעט מדריכה 6-7 אנשים במפגש, התוצאות מהירות, האבחנות ברורות ולמידת העמיתים רבה.

תועלות הסדנה ההומוגנית למשתתפים

למידת עמיתים בסדנה ההומוגנית (Peer Group Learning)

אני מאמינה גדולה בלמידת עמיתים (Peer Group Learning). כלומדת בלתי-נלאית בעצמי וכמובן כמנחת קבוצות, אני מעודדת את למידת העמיתים בסדנאות הכתיבה שלי מהסיבות הבאות:

למי מתאימה הסדנה ההומוגנית בכתיבה ?

סדנה הומוגנית בכתיבה מתאימה לצוות מומחים, לאנשי מקצוע או לבעלי הכשרה או יעדים דומים. לדוגמה: מנהלי לקוח, מבקרים פנימיים, אנליסטים בעולם תוכן אחד. סדנה הומוגנית גם מתאימה למנהלים או אנשי מטה, שתחום העיסוק שלהם דומה או שצורכי התקשורת שלהם כמעט וזהים.

פתרון דילמות בכתיבה

למרות שכתיבה היא משימה פרטית, ורבים מהכותבים מרגישים בדידות גדולה בעת הכתיבה ושבעיות הכתיבה שלהם הן שלהם בלבד, בכל זאת, רבות מהדילמות שלהם בכתיבה ארגונית הן משותפות. לדוגמה: איך לציין בצורה דיפלומטית תפקוד נמוך של בעל תפקיד מסוים ? איך להעביר מסר  שהארגון לא רוצה לשמוע ? סוגיות כאלה ואחרות נדונות בסדנה שלנו. כשהסדנה ה

יתרונות הסדנה ההטרוגנית

כפי שאני נוהגת לומר בסדנאות שלי, בתקשורת אין נכון או לא נכון; יש מתאים או לא מתאים. לכן, למרות שסדנה הומוגנית עדיפה על פני סדנה הטרוגנית מבחינת תוצאות ההדרכה למשתתפים ותחושת השייכות של המשתתפים בה, בכל זאת סדנה  הטרוגנית היא אפשרית בתנאים הבאים:

למי מתאימה הסדנה ההטרוגנית בכתיבה ?למעלה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות